EN
EN

FUE Saç Ekimi

Erkeklerde görülen saç dökülmesinin en önemli sebebi, genetik olmakla birlikte çevresel faktörler ve stresin de etkilediği bilinmektedir. Kişinin yakın akrabalarından aldığı genetik dökülme kodu saç ekimi ile kalıcı olarak ortadan kalkmaktadır.

Saç ekimi girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

1.AŞAMA KÖKLERİN TOPLANMASI

İki kulak arasındaki verici alan olarak (donör alan) belirlenen bölgeden saç kökleri mikromotor ile homojen bir şekilde toplanır. Toplanan kökler vücudumuzun canlı birer organıdır. Saç ekimi sırasında verici alandan alınan saç kökleri, doğru ısıda bekletilerek saç kökünün hücre ve doku kaybı önlenmektedir. Bu nedenle kökler canlılığını korumak için özel soğutucularda bekletilir. Medica Estetik kliniği hastalarına doğal görünümün yanı sıra donör alanın da doğru ve verimli kullanıldığını garanti eder.

2.AŞAMA YERLERİN BELİRLENMESİ

Her kişinin doğuştan gelen doğal saç yönleri vardır. Kanal açımında dikkat edilmesi gereken en önemli etken doğal saç yönlerine uygun açıda kanalların açılmasıdır. Doktorumuz kanal planlamasında doğal saç görünümü ve sıklığın yanında doğru açı belirlemektedir. Mükemmel doğallığı yakalayabilmek için bu unsurlar göz ardı edilmemelidir.

3.AŞAMA KÖKLERİN YERLEŞTİRİLMESİ

1.aşamada toplanan kökler, 2.aşamada kalınlığına ve uzunluğuna uygun bir şekilde doktorumuz tarafından açılan kanallara yerleştirilir. Son aşama olan köklerin yerleştirilme işlemi, dokuların zarar görmeden nazik bir şekilde bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır.

UYGULAMA ALANLARI
Saç ve Kıl Eksikliği
DİĞER
UYGULAMALAR
FUE Saç Ekimi
Erkeklerde görülen saç dökülmesinin en önemli sebebi, genetik olmakla bi..
DEVAMINI OKU
Tıraşsız Saç Ekimi
Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uz..
DEVAMINI OKU
Sakal Ekimi
Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır. Saç ekimi gi..
DEVAMINI OKU
Kaş Ekimi
Kaşlar yüz ifadesinde çok önemli rol oynarlar. Kaşlarda seyrelme veya kı..
DEVAMINI OKU
PRP Tedavisi
Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltılması olan PRP kişinin kendi k..
DEVAMINI OKU
HEMEN BİLGİ
AL!