EN
EN

Kaş Ekimi

Kaşlar yüz ifadesinde çok önemli rol oynarlar. Kaşlarda seyrelme veya kısmen kaybolma olduğunda kişinin yüz ifadesi değişmektedir.

Kaş ekimi, saç naklinde olduğu gibi iki kulak arasından alınan saç köklerinin seyrelmiş ya da boşluk olan alana nakil işlemidir.

Kişinin doktoruyla yaptığı konsültasyonda istediği kaş şekline karar vermesiyle başlar. Uygulama yaklaşık 3 saat sürer ve işlemden yaklaşık 24 saat sonra yıkama yapılır.

Kaş Ekimi yapılan bölgede uygulama sonrasında dört gün boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Nakil yapılan alan, dört ile beş gün sonunda iyileşir. Ekilen kaşların tamamen uzaması üç ile altı ay kadar sürer. Altıncı ayın sonunda gelişimin değerlendirilmesi ve gerekirse ikinci bir seansla istenen sonuca ulaşılması hedeflenir.

Kaş ekiminin 2 seans olarak planlanmasının sebebi ise; saç ekiminde verilen açıların kaş ekiminde yapılamamasıdır. Bu nedenle saçta elde edilen sıklık kaş ekiminde aynı değildir. Çünkü doğal görüntüyü sağlamak için I’li ve II’li kökler tercih edilir. Estetik açıdan istenen sonuca ulaşmak için 2.seans planlaması yapılabilir.

Ekilen kaşlar ilk 1 yılda saça uyumlu olduklarından hızlı uzama gösterirler. Bu süreçte kaş makası ile kısaltmayı öneririz. 2. yıla geldiklerinde nakil olan kaşlar eski uzama disiplinine dönüş yaparlar.

UYGULAMA ALANLARI
Saç ve Kıl Eksikliği
DİĞER
UYGULAMALAR
FUE Saç Ekimi
Erkeklerde görülen saç dökülmesinin en önemli sebebi, genetik olmakla bi..
DEVAMINI OKU
Tıraşsız Saç Ekimi
Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uz..
DEVAMINI OKU
Sakal Ekimi
Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır. Saç ekimi gi..
DEVAMINI OKU
Kaş Ekimi
Kaşlar yüz ifadesinde çok önemli rol oynarlar. Kaşlarda seyrelme veya kı..
DEVAMINI OKU
PRP Tedavisi
Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltılması olan PRP kişinin kendi k..
DEVAMINI OKU
HEMEN BİLGİ
AL!