EN
EN

Kepçe Kulak

  • Kulak kepçesi açısının daraltılması ve/veya kulağı küçültmek amacı ile uygulanır.
  • Genel anestezi almadan, sedasyon ve/veya lokal anestezi ile yapılır.
  • Ameliyat ortalama 20-30 dakika sürer.
  • Aynı gün eve dönülür.
  • Ameliyat kulak arkasından yapıldığı için, dıştan herhangi bir iz görülmez.
  • Önerilen ağrı kesiciler ile ağrı giderilir. 2. gün çıkarılan sargı sonrasında 2 hafta saç bandı takılması önerilir. 3-5 gün içerisinde normal hayata dönülür.

Kulak estetiği neden ve nasıl yapılır?

Kulak estetiği denildiğinde akla gelen ilk ameliyatlar kepçe kulak ameliyatı ve kulak küçültme ameliyatıdır. Kepçe kulak ameliyatlarında esas olan kulak ile baş arasındaki açının azaltılmasıdır. Kulak kepçesinin baş ile yaptığı açı normalde 30-35 derecedir, kepçe kulak (otoplasti) operasyonu ile ideal olan bu açı oluşturulmaya çalışılır. Yani kulağa arkaya doğru bir eğim kazandırılıp kulağın baş ile olan açısı azaltılır. Kulaktaki açı bozukluğu özellikle kadınlarda kolaylıkla gizlenebilen bir durumken, erkeklerde ve kısa saçlı kişilerde gizlenmesi çok da kolay değildir. Her ne kadar bu probleme sahip olmayan kişiler için kepçe kulak düzeltme çok gerekli görünmese de, kişinin psikolojisi ve özgüvenini etkilediği bilinir. Kulak estetiğinin diğer bir uygulama alanı da kulak küçültmedir. Bu girişimin amacı kulaktaki şekil ve boyut sorunlarını gidermektir. Bu operasyon ile kulak, orantılı bir boyuta getirilerek dikkat çekmeyen bir görünüm kazanır.

Kulak estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Kulak estetiği ameliyatları lokal anestezi ve/veya sedasyon altında gerçekleştirilen, yarım saat içerisinde tamamlanabilen operasyonlardır.

Kulak ameliyatı sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

Kepçe kulak ameliyatları sonrasında hasta aynı gün evine dönebilir. Her iki kulak üzerine baskılı sargı uygulanır. Sargı açıldıktan sonra birkaç gün süreyle kulakların üzerine gelecek şekilde kulak bandı (tenisçi bandı yada bayanların kullandığı saç bandı) takılması tavsiye edilir. Bu bant dikişlerdeki yükü ve ödemi azaltır, şişliğin inmesini ve uyurken yastığa sürtünmesini engeller. 3-5 gün kulakta hafif bir şişlik ve kızarıklık olabilir, sonrasında hasta tamamen normale döner.

UYGULAMA ALANLARI
Kulak küçültme ihtiyacı duyulan durumlar
DİĞER
UYGULAMALAR
Kepçe Kulak
Kulak kepçesi açısının daraltılması ve/veya kulağı küçültmek amacı i..
DEVAMINI OKU
Mini Face Lift – Yüz Germe
Özellikle orta yüz, çene kenarı ve boyundaki sarkmalarda uygulanır. ..
DEVAMINI OKU
Mikro Lifting – Yüz Askılama
35-50 yaş arasında limitli sarkması olan hastalarda uygulanır. Ge..
DEVAMINI OKU
Yüze Yağ Enjeksiyonu
30’lu yaşların sonlarına doğru dikkat çekmeye başlayan yüz dolgunluğ..
DEVAMINI OKU
Göz Kapağı Estetiği
Kalıtımsal veya yaşlanmaya bağlı oluşan göz kapağı deformasyonlarınd..
DEVAMINI OKU
HEMEN BİLGİ
AL!