EN
EN

Rinoplasti

Kimimiz burnumuzu tamamen değiştirmek isteriz kimimiz ise genel olarak burun şeklinden çok şikayetçi değilizdir ve sadece küçük düzeltmeler bizi mutlu edebilir. Dolayısı ile her hastaya aynı burun estetiği ameliyatı önerilmez Burun, kemik ana-yapı ve kıkırdak burun ucundan oluşur. Kemik problemleri olan hastalarda tam bir burun estetiği ameliyatı gerekirken, sadece burun ucu şeklinden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri – tip-plasti, hastanın karakterini tam değiştirmeyen, hem kalıcı, hem genel anestezi, alçı gerektirmeyen, hem de morarma olmadan 2-3 gün içinde işinize gücünüze dönebileceğiniz bir işlemdir. (BKZ burun askısı ya da tip-plasti) Öncelikli olan, hastanın burun şekline göre nasıl bir burun ameliyata ihtiyacı olduğunu saptamaktır. Burunun kemik kısmında çok ciddi problemi olmayan, ya da burnunun çok değişmesini istemeyen hastalar sadece burun ucu ameliyatları ile narkoz almadan ve alçı kullanılmadan istedikleri sonucu ulaşabilir. Kemik problemi olanlarda estetik rinoplasti burun boyutlarını düzeltmek, burun ucunu yeniden şekillendirmek, burunda bulunan tümseği azaltmak gibi işlemler sayesinde yüz ve burunun uyumunu artırmak amacıyla uygulanabilir. Bu değişikliklerin biri veya hepsi tek burun estetiği ameliyatı ile gerçekleştirilebilir ve aynı anda solunum problemlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Burun Askı

Burun askı , sadece burun ucu düşüklüğünden rahatsız olan kişilerde tercih edilir. Burun askı ile doğal burun estetiği sonuçları elde etmek mümkündür. Burun askı işlemi tercih edildiği hastalarda sıklıkla görülen şikayet burun ucu düşüklüğü.
Burun ucundaki belirsizlik, yayvanlık, burun kanatlarının olması gerekenden geniş olması, burun ucundaki kıkırdak problemleri ve burun ucunun ayrık olmasıdır.

Burun askı – kimlere uygulanır?

Burun, kemik ana-yapı ve kıkırdak burun ucundan oluşur. Burnunun görüntüsünü tamamen değiştirmek istemeyen, sadece burun ucunun düşüklüğünden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri önerilir. Burun askı, burun kemik yapısında problemi olmayan, sadece burun ucu düşüklüğü ve şekil bozukluğundan şikayetçi olan hastalarda ideal sonuçları sağlayan bir işlemdir.

Burun askı – Burun ucu kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Askı yöntemleri bir çok estetik cerrahi müdahalede güvenle, uzun yıllardır kullanılır. Burun askı işleminde kullanılan teknik, yaygın olarak bilinen askı işlemlerinden farklıdır. Dikey planda yapılan asma prensibine dayanan bu teknikte, ciltte iğne ile açılan küçük deliklerden girilerek burun ucu kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Bu müdahale lokal anestezi altında yapılır.

Burun askı – Burun ucu kaldırma işlemi ne kadar sürer?

Burun askılama klinik ortamda, lokal anestezi ile 15 dakika içerisinde tamamlanır. Hasta hemen evine dönebilir.

Burun askı sonrasında burnun nasıl görüneceğini önceden bilmek mümkün müdür?

Burun askı işlemi sonrasında burnun nasıl görüneceğini, hastaya 3D simülasyon yöntemi ile göstermek mümkündür. Bu şekilde hasta işlem sonrasında nasıl bir burna sahip olacağı hakkında bir fikre sahip olur.

Burun askı – Burun ucu kaldırma sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Hasta normal hayatına hemen dönebilir. Burun ucu kaldırma işlemi bitiminde hastanın burnunun yeni formunu korumak için flaster kullanılır. Bu flaster 4-5 gün içerisinde çıkarılır. Burunda 4-5 gün duran flasterler hastanın günlük hayatını etkilemez. Burun operasyonları arasında burun askı (burun ucu kaldırma) , morarma ve şişlik şikayetlerinin en minimal olduğu operasyondur, normal hayatın akışını etkilemez.

AMELIYAT SÜRESİ
45 - 75 dk
ANESTEZİ
Genel
KESİN SONUÇ
6 - 12 Ay
İYİLEŞME SÜRESİ
1 - 2 Hafta
UYGULAMA ALANLARI
Burun boyutlarını düzeltmek, Burun ucunu yeniden şekillendirmek, Burunda bulunan tümseği azaltmak
DİĞER
UYGULAMALAR
Rinoplasti
Kimimiz burnumuzu tamamen değiştirmek isteriz kimimiz ise genel olarak b..
DEVAMINI OKU
Tip Plasti – Burun Ucu Estetiği
Burun ucundaki şekil bozukluğunu gidermek için uygulanır. Sedasyo..
DEVAMINI OKU
Burun Askı – Burun Ucu Kaldırma
Kemik yapısında sorun olmayan, sadece burun ucu şeklinden şikayetçi ..
DEVAMINI OKU
HEMEN BİLGİ
AL!