EN
EN

Sakal Ekimi

Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır.

Saç ekimi girişimi, ömür boyu dökülmemeye kodlu alandan alınan sağlıklı saç köklerinin seyrelmiş olan bölgelere transfer işlemidir. Lokal anestezi altında 3 aşamadan oluşmaktadır.

Genetik faktörler, hastalıklar, ilaç kullanımı, çevresel faktörler, sonradan yaşanan kazalar gibi sebeplerden sakal kayıpları olabilir. Sakallarınızda başlayan dökülmeler ilerleyen zamanlarda seyrelme, açıklık, yara izi gibi sonuçlar doğurabilir. Sakal ve bıyık ekimi sakalda bölgesel açılmalar olan yerlere uygulandığı gibi geçirilen kaza sonucu oluşan yara izlerine de sakal ekimi yapılır. Sakal ekimi de aynen saç ekimde olduğu gibi iki kulak arasındaki ense üstündeki bölgesinden saç kökleri tek tek toplanarak ekim gerçekleştirilir.

SAKAL EKİMİ UYGULAMASI SONRASI SAKALLAR DÖKÜLÜR MÜ?

Sakal ekimi kalıcı bir uygulamadır. Uygulama sonrasında kendi saç köklerinizden alınan kök hücreler ekildiği için doğal bir görünüm ile ortaya çıkan sakallar ömür boyu kalıcıdır. Kalıcı bir çözüm isteyen herkesin çözümü olan sakal ekimi uygulaması sonrası bir iki hafta içinde kabuklanma yaşanarak sakallar dökülür. Ama bu beklenen bir dökülmedir ve 2-3 ay arasında sakallar doğal bir çıkış hızı ile kalıcı olarak çıkmaya başlar.

Hiç bıyığı olmayan birine 500-1.000 greft (kök) ekildiğinde köse görüntüsü gider. Sakal ekimi sonrasında berberin tıraş esnasında anlayamayacağı kadar doğal bir görünüm elde edilir.

Bıyık, sakal, favori ekimlerinde kıl kökü alınan alan ve ekim yapılan alan 3 gün sonra yıkanır. Yıkama sonrası ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. 6-7 gün sonrasında kızarıklıklar ortadan kalkar.

3 haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmında dökülme olabilir. Bu dökülme geçicidir, 4-6 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar.

Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal, favori ve bıyık 10. günden sonra makas ile kısaltılır.

Sakal, bıyık ve favori ekimleri lokal anestezi ile yapılır, ağrı şişme olmaz.

UYGULAMA ALANLARI
Saç ve Kıl Eksikliği
DİĞER
UYGULAMALAR
FUE Saç Ekimi
Erkeklerde görülen saç dökülmesinin en önemli sebebi, genetik olmakla bi..
DEVAMINI OKU
Tıraşsız Saç Ekimi
Saçların tamamen kısaltıldığı tıraşlı ekimlerde, kişilerin saçlarının uz..
DEVAMINI OKU
Sakal Ekimi
Erkeklerin en önemli 3 aksesuarı saç, sakal ve bıyıktır. Saç ekimi gi..
DEVAMINI OKU
Kaş Ekimi
Kaşlar yüz ifadesinde çok önemli rol oynarlar. Kaşlarda seyrelme veya kı..
DEVAMINI OKU
PRP Tedavisi
Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltılması olan PRP kişinin kendi k..
DEVAMINI OKU
HEMEN BİLGİ
AL!